Thermo Design HBB
آیا از همه گونه های چوبی می توان ترموود تولید کرد؟ در کارخانه ها ازهر دونوع چوب های سوزنی برگ و پهن برگ استفاده می شود. از بین انواع گونه های موجود،گونه های کاج،نوئل،توس و صنوبر با نتایج بسیار خوبی همراه بودند.
Thermo Design HBB
دوام ترموود چقدر است؟ اگرچه هنوز نتایج دقیقی از استفاده دراز مدت ترموود به دست نیامده است اما آزمایش ها نشان می دهد که مقاومت به پوسیدگی ترموود به مراتب بیشتر از چوب سوزنی برگ معمولی است و می تواند برابر با دوام چوبهای پهن برگ مناطق حاره ای باشد. علاوه بر آن،ثبات ابعادی خوب موجب افزایش عمر مفید چوب ترمو می شود. عمر مفید صرف نظر از مقاومت به پوسیدگی به عوامل بسیار زیادی مانند میزان نگهداری و مراقبت از محصول بویژه پوشش دهی و میزان فرسایش محصول بستگی دارد.
Thermo Design HBB
آیا ترموود گارانتی و ضمانت نامه دارد؟ یکی از فاکتورهای اصلی در جلب رضایت و اطمینان مشتری ارائه گارانتی محصول می باشد. ترمودیزاین با گارانتی محصولات خود این اطمینان را به مشتریان خود خواهد داد.
Thermo Design HBB
آیا هیچ ماده شیمیایی به عنوان بخشی از فرایند تولید ترموود به چوب اضافه می شود؟ هیچ نوع ماده شیمیایی طی فرایند تولید ترموود به چوب اضافه نمی شود و تنها بخار آب و انرژی لازم است. به همین علت پس از آنکه عمر مفید آن تمام شد می توان مانند چوب معمولی از ضایعات و پسماند آن رفتار کرد.
Thermo Design HBB
آیا می توان ترموود را در تماس با سطح زمین به کار برد؟ نتایج تحقیقات نشان می دهد که ترموود حتی در تماس با سطح زمین هم نمی پوسد.اما وقتی به طور دائم در آب غوطه ور باشد ویا در تماس با خاک قرار بگیرد،به خاطر برخی از واکنشهای شیمیایی،ویژگی های مقاومتی خود را از دست می دهد.البته مکانیسم آن هنوز شناخته شده نیست و تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است.
Thermo Design HBB
آیا چوب ترموشده برای کاربردهای بیرونی و مبلمان شهری نیازی به پوشش سطحی دارد؟ ترموود را می توان بدون پوشش سطحی در مبلمان شهری به کار برد ولی در این صورت همانند چوب معمولی دچار تغییر رنگ خاکستری و ترک سطحی خواهد شد.نوع پوشش سطحی مطلوب، با توجه به کاربرد نهایی متفاوت است و از رنگ های شفاف حاوی رنگدانه های قهوه ای برای پوشش دهی ترموود استفاده می شود.
Thermo Design HBB
نحوه نصب و اجرای ترموود به چه صورت میباشد؟ در کنار استفاده از یک متریال ساختمانی خوب ، زیبا و البته با کیفیت قطعا احتیاج به نیروهای اجرایی کاردان و مجربی است که زیبایی چوب های ترموود را به بهترین شکل نشان دهند .نحوه نصب و اجرای ترموود به روش های مختلفی انجام میشود که میتوان ازمیان آنها به روش نصب به صورت پیچ مخفی ،اجرا ی کلیپسی ، اجرای ریلی و یا استفاده بیشتر از نوع ترموود فاق و زبانه برای به حداقل رساند رویت پیچ در اجراها نام برد.
Thermo Design HBB
آیا بوی چوب ترموشده مضر است؟ هیچ نوع ماده مضر و شیمیایی در پروسه ترمو کردن چوبها استفاده نمیشود متعاقبا هیچگونه ضرری ندارد. اما ممکن است برای برخی افراد این بو نامطبوع باشد.
Thermo Design HBB
آیا بوی چوب ترموشده از بین می رود؟ با اعمال پوشش سطحی بر روی محصولات ساخته شده از ترموود بوی آن از بین رفته و دیگر بر نمی گردد. اگر چوب ترموود بدون پوشش سطحی استفاده شود،بوی آن به تدریج انتشار یافته تا وقتی که دیگر قابل استنشاق نباشد. مگر آنکه از فاصله بسیار نزدیک آن را بو کرد.
Thermo Design HBB
رطوبت یا آب چه تاثیری بر چوب ترموود دارد؟ اصولا چون چوب ترموود حرارت دیده و رطوبت آن گرفته شده همچنین بر اثر اعمال حرارت تغییرات شیمیایی در چوب ایجاد شده و ساختار شیمیایی آن تغییر پیدا کرده به عنوان یک چوب ضد آب شناخته می شود.
Thermo Design HBB
آیا چوب ترموود ضد حشره و باکتری می باشد؟ چوب معمولی به دلیل مواد قندی و سلولزی که در آن وجود دارد باعث می شود بعد از مدتی انواع حشرات،قارچ ها و باکتری ها در آن شروع به رشد کنند.اما چوب ترموود به دلیل گرمادهی و حرارت زیاد که به آن اعمال شده تمام سمغ آن خارج شده و شرایط برای رشد موجودات فراهم نخواهد بود.
Thermo Design HBB
آیا نمای ترموود ساخته شده قابل تعمیر می باشد؟ نمای بیرونی ساختمان چون در معرض انواع آسیب دیدگی ها قرار دارد(شرایط جوی،ضربه…) باید با متریالی تزیین شود که به راحتی تعمیر و جایگزین شود. چوب ترموود با پیچ بر روی نما فیکس می شود و به صورت الوار می باشد لذا در صورت آسیب دیده گی به راحتی قابل جایگزینی و تعمیر می باشد.
Thermo Design HBB
مناسب ترین رنگ برای چوب ترموود چه رنگی می باشد؟ رنگ ترموود باید از رنگ های جذبی و ضد یو وی (UV) باشد و رنگ مخصوص ترموود با نفوذ در داخل چوب آن را درمقابل اشعه مضر آفتاب مقاوم نموده و همچنین به دلیل شفاف بودن بافت های چوب ظاهری زیباتر به نمایش می گذارد..
Thermo Design HBB
مقاومت ترموود در مقابل آتش به چه صورت می باشد؟ عامل شعله ور شدن و دودزا بودن چوب های معمولی و فراوری نشده سمغ داخل چوب می باشد. چوب ترموود به دلیل عدم وجود سمغ در داخل آن جز چوب های کند سوز به شمار می آید و به دلیل عدم وجود سمغ چوب در آن خاصیت شعله ور شدن آن بسیار پایین می باشد. چوبهای ترمو از نظر استاندارد جهانی در کلاس دو محصولات قابل اشتعال قرار می گیرند.
بالا